4. 2. 2007

SLOVAK MEDIA NEWS

V sobotu sa z francúzskych Pyrenejí vrátil s tromi zlatými medailami 9-členný tím novinárov SR, ktorý sa zúčastnil na 53. majstrovstvách sveta novinárov v lyžovaní. Tím v zložení Stanislava Benická (voľná novinárka), Elena Bianchi (Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR), Gabriela Bömchesová (voľná novinárka), Helga Dingová (SITA), Mária Tolnayová (Zdravotnícke noviny), Milan Minarič (voľný novinár), Milan Stanko (STV), Milan Šebo (voľný novinár) a Ľudovít Vaniher (SITA) dobre obstál v konkurencii 250 novinárov z 30 krajín sveta. V roku 2008 privíta rovnaký počet novinárov Slovensko, ktoré bude po roku 1997 znova hostiteľom svetového podujatia novinárov-lyžiarov.Najlepšie sa v obrovskom slalome darilo medzi superseniorkami Tolnayovej, ktorá získala zlatú medailu, Dingová bola piata, Benická šiesta a Bömchesová trinásta. Seniorka Bianchi obsadila 19. priečku.Z mužov-seniorov bol najlepší Minarič 12., Vaniher bol 15., Šebo 21. a jediný junior v tíme Stanko obsadil 24. priečku. Stanko však v behu na 6 km získal v silnej konkurencii druhú zlatú medailu pre SR, Minarič bol v kategórii seniorov 4. Tretiu zlatú medailu pre SR vybojovala Tolnayová v kombinácii, (v behu na 2 km bola medzi superseniorkami štvrtá). Stanko aj Minarič obsadili v kombinácii vo svojich kategóriách 9 miesto.